Ontdek molens, streekproducten en karakteristiek landschap op de fiets met ‘Rondje van de Molen’

door | apr 29, 2025 | Nieuws

Foto’s: eigen foto’s

 

Lancering op 9 mei 2025 – Vier thematische routes door de Noord-Veluwe

 

Nationale molendag

Op 10 mei 2025, tijdens de Nationale Molendagen gaat het project ‘Rondje van de Molen’ van start. Fietsers kunnen dan op een unieke, interactieve manier vier thematische fietsroutes verkennen die de mooiste plekken van de Noord-Veluwe verbinden. Centraal staan historische molens, lokale streekproducten en karakteristiek landschap. Met dit initiatief worden recreatie, educatie en beleving op een inspirerende manier samengebracht.

 

Fietsen met een verhaal

De routes laten zien hoe traditionele technieken zoals malen, sprengen en brouwen nog altijd bijdragen aan actuele thema’s als lokale voedselproductie en de energietransitie. Via verhalen, beelden, geluiden en digitale extra’s krijgen fietsers onderweg inzicht in de rijke geschiedenis én de toekomst van de regio.

 

Digitale én fysieke beleving

‘Rondje van de Molen’ is gratis beschikbaar via een native webapplicatie: www.rondjevandemolen.nl. Deze is ook bereikbaar via de websites van de deelnemende VVV’s, Visit Veluwe en het Routebureau. Bij de VVV’s en TIP’s haal je vanaf 10 mei de routekaart met QR-code, die verwijst naar de app.

Tijdens de fietsrondjes ontdekken bezoekers via audiofragmenten, augmented reality, video’s, illustraties en vragen meer over de locaties waar ze langs komen. Ook zijn er verwijzingen naar aanvullende (historische) informatie online.

 

Vier thematische routes

Elke route is 40 tot 50 kilometer lang en heeft een eigen thema:

• Waterroute (Heerde) – Watermolens, waterkracht en streekproducten.

• Broodroute (Elburg / Oldebroek / Hattem) – Van graan tot bakker: maalprocessen en ambacht.

• Sprengenroute (Epe / Vaassen) – Natuur, verdwenen molens en sprengen & beken.

• Bierroute (Twello / Voorst) – Hoptelers, brouwers en de kunst van bier maken.

 

Samenwerking en initiatief

‘Rondje van de Molen’ is een gezamenlijk initiatief van:

Visit Hattem, Visit Heerde, Stichting Promotie Gemeente Epe | VVV Epe, Bezoek Voorst, Gemeente Oldebroek en Bezoek Elburg en mede mogelijk gemaakt door provincie Gelderland, Veluwe Alliantie, Routebureau Veluwe en diverse lokale & gemeentelijke fondsen.

Laatste nieuws

Agenda

Met dank aan onze sponsoren: