Jaarverslag bibliotheek voor wethouder van den Berg

door | jun 6, 2025 | Nieuws

Eigen foto de Bibliotheek Noord-Veluwe,
Fotobijschrift: Wethouder van den Berg ontvangt het jaarverslag van de bibliotheek uit handen van directeur-bestuurder van de Weg

 

Wethouder van den Berg, van de gemeente Epe, ontving donderdag in de bibliotheek in Epe het jaarverslag van de Bibliotheek Noord-Veluwe uit handen van Hetty van de Weg, directeur-bestuurder van de bibliotheek.

De bibliotheek heeft verschillende functies en taken en richt zich op ontmoeting, zelfredzaamheid, leesplezier en persoonlijke ontwikkeling. Volgens wethouder van den Berg is de rol van de bibliotheek belangrijk binnen de gemeente, voor alle inwoners. Want ook inwoners die geen lid zijn van de bibliotheek zijn welkom, zij kunnen gewoon een krant of een tijdschrift lezen in de bibliotheek en zo anderen ontmoeten. Ook de digitale trainingen en de hulp en informatie van het bibliotheekspreekuur zijn gratis voor alle inwoners van de gemeente.

Directeur-bestuurder van de Weg is trots op wat de Bibliotheek Noord-Veluwe het afgelopen jaar bereikt heeft. “Het vergroten van taal- en digitale vaardigheden is een belangrijke taak voor de bibliotheek. We helpen jaarlijks honderden mensen om beter te worden met lezen en schrijven. En bijna 250 mensen namen afgelopen jaar deel aan onze digitale trainingen. Dit vergroot de zelfredzaamheid van inwoners, waardoor ze kunnen blijven meedoen in de maatschappij.” Ook op het gebied van leesplezier en ontmoeting blijft de bibliotheek bezig met het verbeteren van de dienstverlening. “Met het voorschools-, basis- en voortgezet onderwijs werken we samen om de jeugd aan het lezen te krijgen en te houden. Vanuit de bibliotheek staat het leesplezier hierbij voorop. En over leesplezier gesproken: onze 25.811 leden hebben samen bijna 630.000 boeken en tijdschriften geleend in de bibliotheekvestigingen en ruim 150.000 op de scholen. Mensen komen trouwens niet alleen naar de bibliotheek om boeken te lenen, maar ook om anderen te ontmoeten. Aan de leestafel, tussen de boekenkasten en bij de activiteiten die we organiseren ontstaan vaak spontaan gesprekken.” Tot besluit vertelt Van de Weg “Op 1 januari 2005 is de Bibliotheek Noord-Veluwe van start gegaan, we bestaan dus twintig jaar. En vorig jaar stonden we als nieuwe binnenkomer in de Top 20 van best presterende bibliotheken in Nederland. Daar zijn we allemaal heel trots op!”

Het jaarverslag zelf lezen? Ga naar bibliotheeknoord-veluwe.nl, Over ons – Bedrijfsinformatie.

Laatste nieuws

Agenda

Met dank aan onze sponsoren: